O MNIE

Dzień Dobry!
Nazywam się Grzegorz Śmiałek i bardzo mi miło, że sięgają Państwo po moje teksty.

Z wykształcenia jestem filologiem polskim i kulturoznawcą. Bawię się słowem, składam, układam i rymuję. A to wszystko jakoś miej lub bardziej związało się z moim zamiłowaniem do teatru Rapsodycznego Mieczysława Kotlarczyka.

Na początku był teatr, a potem dopiero słowo. Zacząłem grać, grywać i pogrywać w Teatrze Paragraf -2, który sam założyłem w 2002 r. Prowadzę też dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne. Zdarzyło mi się nawet grać kilka lat w kabarecie, zwiedzić pół Polski i zaistnieć na przeglądach. Piszę, czytam i reżyseruje. Aha i wiem co to takiego akcent proparoksytoniczny i co więcej, potrafię go stosować!

Wiele lat recenzuję książki dla portalu Lubimy Czytać. To bardzo przyjemna funkcja, bo dzięki niej przybywa mi książek na półce. Zdarza mi się też recenzować bezpośrednio dla wydawnictw i samych autorów. Co bardzo sobie cenię!

Jestem animatorem czasu wolnego dla dzieci, nauczyłem się skręcać balony i robić śmieszne miny. W latach 2011-2018 współtworzyłem ze wspaniałymi artystami i animatorami Teatr TIK, który grał spektakle dla dzieci, prowadził animacje i warsztaty.

Pracuję w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu i jestem zafascynowany jogą, która wrosła w moje życie obok książek, kotów, pisania i miłości mojego życia.

Scroll to Top