O MNIE

Dzień Dobry!

Nazywam się Grzegorz Śmiałek i bardzo mi miło, że zawitali Państwo na moją stronę 🙂

Z wykształcenia jestem filologiem polskim i kulturoznawcą. Bawię się słowem, składam, układam i rymuję. A to wszystko jakoś miej lub bardziej wiąże się z moim zamiłowaniem do teatru Rapsodycznego Mieczysława Kotlarczyka.

U mnie na początku był teatr, a potem dopiero słowo. Zacząłem grać, grywać i pogrywać w Teatrze Paragraf -2, który sam założyłem w 2002 r. Prowadzę też dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne. Zdarzyło mi się nawet grać kilka lat w kabarecie, zwiedzić pół Polski i zaistnieć na przeglądach.

Piszę, reżyseruję, maluję i joguję. Aha i wiem co to takiego akcent proparoksytoniczny i co więcej, potrafię go stosować!

Sporo już czasu, bo od 2012 roku recenzuję powieści dla portalu lubimyczytac.pl. To bardzo przyjemna funkcja, bo dzięki niej mam za darmo książki na półce. Zdarza mi się też recenzować bezpośrednio dla wydawnictw i samych autorów. Co bardzo sobie cenię!

Jestem animatorem czasu wolnego dla dzieci, nauczyłem się skręcać balony i robić śmieszne miny. W latach 2011-2018 współtworzyłem ze wspaniałymi artystami i animatorami Teatr TIK, który grał spektakle dla dzieci, prowadził animacje i warsztaty.

Bawię się słowem i obrazem i łącze to ostatnio w Teatrze Kamischibai, który stał się dla mnie nową drogą rozwoju i pomysłów. Od kilku miesięcy jestem również zafascynowany jogą, która coraz bardziej wrasta w moje życie obok książek, kotów, pisania i miłości mojego życia.

A więc…

Czytajcie książki, oglądajcie spektakle i pijcie dużo wody.